FAALİYETLERİMİZ

EĞİTİM ;

Geleceğe yapılan en akıllı yatırım : Çocuklarımız..

Vakfımız, geleceğe yapılan en akıllı yatırımın çocuklarımıza yapılan yatırım olduğu düşüncesiyle çalışmalarını özellikle eğitim alanında yoğunlaştırmayı amaçlamaktadır.

Bu amaçla başarılı öğrencilerin desteklenmesi başta olmak üzere  eğitim alanında ihtiyaç duyulan tesisleşmeye yönelik projelerin gerçekleştirilmesi Vakfımızın ilk ve en önemli hedefleri arasındadır.

Vakıf kurucularımız, Vakfımızın kuruluşundan önce de aynı Vakıf ruhu ve sosyal sorumluluk anlayışı içinde Ordu Eyüplü Köyü Okulunu 2011 yılında tamamlayarak hibe etmiştir.

Bu okul halen kardeş okul kapsamında Vakıf kurucularımızın destek ve himayesi altındadır.

Yine Ordu’da yüksek öğrenim öğrencilerinin barınma sorununa, Vakıf kurucularımız tarafından yaptırılan yaklaşık 400 yatak kapasiteli modern bir kız öğrenci yurdu ile katkı sağlanmıştır. Bu tesis halen Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından işletilmektedir.

Vakfımız, bütçe imkanları dahilinde ilköğretimden üniversiteye kadar her kademede ihtiyaç sahibi  başarılı öğrencilere düzenli burs desteği sağlamaktadır.

Vakfımızın eğitim alanına destek ve yatırımları devam etmekte, yeni projeler geliştirilmektedir.

 

SAĞLIK ve YARDIMLAŞMA

En hayırlı iş: yardımlaşma…

Maddi yardıma muhtaç ve özellikle sağlık sorunu bulunan insanlara, ihtiyaçları doğrultusunda, gıda, giyim, sağlık yardımı gibi ayni ve nakdi yardımlar sağlanmaktadır.

 

DİĞER ÇALIŞMALARIMIZ

Camilerin, Kursların, Ecdad Kabirlerinin bakım ve onarımı …

Vakfımız, Ordu ili öncelikli olmak üzere her türlü dini, hayri, sosyal çalışmaları amaç edinmiş bir kuruluş olarak, harab olan ecdad kabirlerinin bakımı ve düzenlenmesi başta olmak üzere, çeşitli cami, şadırvan vs. müştemilatların ve kursların onarılması, yaptırılması, kurs öğrencilerinin  destek ve teşvik edilmesi gibi çalışmaları yerine getirmiş ve getirmeye devam etmektedir.