Ordu İstikbal Gazetesi

Hayırsever tarafından yaptırılan okulun açılışı yapıldı, “Şehit Sezer Aydın ölümsüzleşti”
Yazar Ordu İstikbal Gazetesi
21 09 2011

Merkeze bağlı Eyüplü köyünde, hayırsever Mehmet Adil Yalçın’ın yapımını üstlendiği Şehit Sezar Aydın İlköğretim Okulu’nun açılışına Vali Orhan Düzgün, Garnizon Komutanı Albay İsmail Güney Belediye Başkanı Seyit Torun, CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız ile bazı kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.
Vali Düzgün, açılışta yaptığı konuşmada, eğitimin bütün hizmet ve sektörlerin başında geldiğinin altını çizdi.
“Çocuklarımıza ne kadar iyi bir eğitim verirsek, gelecekte onlardan iyi bir insan, iyi bir yönetici, iyi bir öğretmen ve iyi bir meslek adamı olduğunu göreceğiz” diyen Aksoy, şunları kaydetti:
“Ordu’da eğitim ve öğretimin daha iyi seviyelere gelebilmesi için öncelikle okullarımızın fiziki ihtiyaçlarının giderilmesi gerekir. Bu anlamda da Mili Eğitim Bakanlığımızın ve İl Özel İdaremizin sağlamış olduğu Kaynaklar ile yapılan okullara ilave olarak hayırseverlerin desteğiyle de bu okulları teker teker açarak hayata geçirme ve öğrencilerimize daha iyi eğitim sunmaya çalışıyoruz. Bu yıl itibariyle ilimiz okul öncesi eğitimde zorunlu iller kapsamına alındı. Bunun için de derslik sayılarımızın artırılması için çalışmalarımız devam ediyor. 2011’2012 Eğitim ve Öğretim yılının ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”
Milli Eğitim Müdür Vekili Ömer Demiröz ise Ordu’nun eğitimde yeni projeler ile başarılı ve iddialı bir döneme başladığını vurgulayarak şöyle konuştu: “Yeni projelerimizi başarılı bir şekilde uygulayacağımız iddialı bir döneme başladık. Bu projelerimizin bazıları ise, okul yönetimini yeniden yapılandırma, okulla aileyi barıştırma, okullarımızın 365 gün açık olması, okulların fiziki ortamlarının yeniden düzenlenmesi, eğitimin kalitesini daha üst seviyeye çıkartılması ve ‘gidemediğin okul senindir’ projeleri. Ayrıca bu okulumuzu milli eğitime armağan eden sayın Mehmet Adil Yalçın’a teşekkür ediyorum.”
Okul yapımını üstlenen Mehmet Adil Yalçın ise, “Eşim ve ben hayır işlerinde eğitime öncelik verdik. Biz hayırseverler olarak kendimize, ailemize ve içinde yaşadığımız topluma karşı sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışarak ahde vefa borcumuzu ödemeye gayret ettik. Bizler için kıymetli canını feda eden şehidimizin isminin ilelebet yaşaması için de okula adını verdik” dedi.
Konuşmaların ardından öğrencilerin okuduğu şiirler ve halkoyunu gösterileri sonrası kurdele kesilerek okulun açılışı yapıldı.